Трае со векови – Најздравата намирница нема рок на траење

Трае со векови – Најздравата намирница нема рок на траење

Намирница со која дефинитивно не треба да мислите дали е стара е медот.

Медот се користи неодредено време и како што сите знаеме многу е здрав за целокупното тело.

Ако се чува во затворена тегла трае со векови.

Супер е за сезонски алергии, имунитет, за рани и изгореници, вируси и инфекции.

Повеќе на Готви.мк:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула