Вкусен сос од сирење за секакви јадења

Вкусен сос од сирење за секакви јадења

Овој сос од сирење можете да го послужите со секакви јадења.

Состојки:

  • 2 дл павлака
  • 200 гр изрендано гауда сирење
  • 10 гр путер
  • прстофат лук во прав
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Сирењето растопете го на путер. Измешајте павлака,зачинете со лук, сол и бибер и мешајте на слаб оган додека не се соедини.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта