Генијален трик за крцкав компир: Еве под кој агол треба да го сечкате

Генијален трик за крцкав компир: Еве под кој агол треба да го сечкате

Пробајте го овој трик и уживајте во вкусни пржени компири…Британските студенти од Универзитетот Есекс и Самуел Вајтбред развиле метод кој дава совршено пржени компири.

Земајќи ги просечните мерки на еден компир, пресметале под кој агол треба да се сечка за да испадне максимално крцкав.

Заклучиле дека треба да се сече под агол од 30 степени:

– Сечкајте го компирот дијагонално, никако вертикално.

– Со помош на оваа техника површината на компирот ќе се зголеми за 65 отсто, што значи ќе има поголема површина која после пржењето во тава ќе биде фино крцкава.

Пржете на маст:

– Загрејте доста маст во голема тава, па пржете ги исечканите компири кои претходно сте ги свариле.

– Не ги вртете премногу за да не се распаднат.

На овој начин ќе добиете совршено вкусни и крцкави компири.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава