Правила за печење лосос – Вака ќе биде најсочен

Правила за печење лосос – Вака ќе биде најсочен

Лососот е највкусната и најздрава риба, многу помага и се комбинира во многу ручеци.
Има многу омега 3 масни киселини.По правило за да е совршен, не треба да се пече долго.

Котлети ќе бидат готови за 15 минути, додека цел лосос за 40 минути на 200 степени во рерна.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки