Природно средство за одржување дрвени елементи

Природно средство за одржување дрвени елементи

Рецепт за одржување на дрвени елементи, без хемија и токсични материи!

Дрвените површини прво пребришете ги со влажен сунѓер како би ги детектирале масните наслаги.

Подгответе литар топла вода во која ќе ставите чаша оцет или кесичка сода бикарбона.

Друг предлог се маслата на база на билки. Додајте неколку капки во топла вода и започнете чистење.

По завршувањето, кујнските елементи пребришете ги со сува и мека крпа.

Избегнувајте груби, абразивни материјали кои можат трајно да ги оштетат површинските слоеви.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте