Златна мешавина за здравје на цело тело

Златна мешавина за здравје на цело тело

Куркумата и медот се основните состојки на златна мешавина за здравје на целото тело.

Состојки:

  • 100 гр. мед
  • 1 лажица куркума
  • 1 прстофат бибер
  • 2 лажици јаболков оцет
  • 1 лажиче кора од лимон рендана

Подготовка:

  1. Се меша куркумата со оцетот и бибер, се става кора од лимон изрендана и мед.
  2. Се меша да се соедини.
  3. Се става во тегла во фрижидер.
  4. Се зема кога сте болни, настинати или при алергија, по 0,5 лажички на ден.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал