Како наједноставно да ги исчистите радијаторите со природни средства

Како наједноставно да ги исчистите радијаторите со природни средства

Иако на прв поглед се чини дека се чисти, радијаторите имаат наслаги прашина и треба да ги исчистите барем еднаш годишно. Ви претставуваме начин како да се решите од нечистотиите.Прво исчистете ја цела прашина. Можете со правосмукалка или со фен (со кој нечистотиите ќе се префрлат на подот), а потоа едноставно соберете со метла.

За бришење на површината на радијаторите потребна е крпа потопена во сок од лимон. После првото бришење, на ред е второ и тоа со крпа натопена само со вода.

Ако имате проблем со темни дамки, од нив ќе се решите со малку сода бикарбона. Доволно е само да нанесете малку сода бикарбона на крпата.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава