Идеи за украси од тесто за славски колач (Видео)

Идеи за украси од тесто за славски колач (Видео)

Ви нудиме неколку предлози како да направите идеални украси за славски колач.

Состојки:

  • 200 гр брашно
  • 3 лажички сол
  • 110-120 мл топла вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство