Трик за совршено печен компир

Трик за совршено печен компир

Компирот печен во рерна е деликатес кој не излегува од мода и кој го обожаваат многумина, а ние ви носиме трикови за највкусен печен компир.

Секогаш бирајте компири кои не почнале да скапуваат и немаат зелени делови на нив.

Бирајте компири со слична величина за рамномерно да се испечат.

Пред печењето можете да ги обарите кратко за подобар и помек вкус.

За дополнително да крцкаат ставете брашно или палента и запечете ги кратко.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство