Гризолино : Колач со гриз, какао и пудинг – освојува на прв залак

Гризолино : Колач со гриз, какао и пудинг – освојува на прв залак

Подгответе го овој вкусен десерт и уживајте!

Состојки за кора:

 • 5 јајца
 • 2 лажици јогурт
 • 2 лажици масло
 • 5 лажици шеќер
 • 5 лажици брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 2 лажици какао

Состојки за крем:

 • 750 мл млеко
 • 80 гр шеќер
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 40 гр пудинг со вкус на ванила
 • 90 гр гриз
 • 100 гр путер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта