Пијте топла вода со лимон – Не можете ни да замислите за што се помага

Пијте топла вода со лимон – Не можете ни да замислите за што се помага

Топла вода со лимон е еликсир за целотело.
Млака вода и лимон се решението за почеток на денот и живот без настинки и мака, а помагаат и за други поголеми проблеми со телото.Оваа мешавина го јакне имунитетот помага за сезоната на грип.

Помага за да се урамнотежи PH вредноста, помага и за слабеење.

Помага полесно да се вари храната и за сите стомачни проблеми.

Помага иза чиста и сјајна кожа.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки