Чаша полна капини – Смути полно здравје

Чаша полна капини – Смути полно здравје

Смути со капини за ден со витамини.

Состојки:

  • 1 банана
  • 30 капини
  • 1 лажица мед
  • 200 мл млеко
  • 2 интегрални бисквити

Се лупи и сече бананата, се додаваат капини со мед и изронети бисквити и се става млеко па се мати во блендер.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки