Ручек без месо: Пиперки со компир

Ручек без месо: Пиперки со компир

Вкусен ручек без месо.

Состојки:

 • пиперки
 • компир
 • сол
 • сув зачин
 • бибер
 • малку масло

Начин на подготовка:

 1. Извадете ги семките и петелките од пиперките, исчистете ги од внатре и подгответе ги за полнење.

   

 2. Изрендајте компири, додајте сол, бибер и вегета. Наполнете ги пиперките со смесата. Наредете ги пиперките во плех и додајте им малку масло.

   

 3. Печете во рерна на умерена температура. Кгоа ќе бидат на половина печени, свртете ги да се испечат и на другата страна.

Добар апетит!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед