Пекарски кифли без јајца, маргарин и млеко (Видео)

Пекарски кифли без јајца, маргарин и млеко (Видео)

Рецепт за кифли како од пекара, вкусни и меки и наредниот ден.

Состојки:

  • 500-550 гр брашно
  • 25 гр квасец
  • 250 мл топла вода
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 55 мл масло
  • сусам

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава