Збогатете ги јадењата со вкусен сос од фета и црвени пиперки

Збогатете ги јадењата со вкусен сос од фета и црвени пиперки

Вашите вкусни јадења надополнете ги со неодолив сос од фета и црвени пиперки.

Состојки:

  • 240 гр фета сирење
  • 120 гр црвени пиперки
  • 3 лажици малсиново масло

Начин на подготовка:

  1. Во блендер измешајте фета, црвени пиперки и масло. Зачинете со црн бибер и мешајте додека не стане глатко. Префрлете во чинија, а потоа сервирајте.

Добар апетит!

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки