Косата ќе ви расте брзо – Ви требаат само две состојки

Косата ќе ви расте брзо – Ви требаат само две состојки

Рицинусовото масло е познато по омега 3 масни киселини кои помагаат за нега и убавина.
Ви требаат 5 лажици рицинусово масло, кои треба да ги измешате со пет лажици кокосово масло.
Се става на главата, веѓите и трепките и тие ќе растат како луди.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек