Не ја фрлајте – Кората од киви многу помага

Не ја фрлајте – Кората од киви многу помага

Кората од киви секогаш ја фрламе, но таа може многу да ни помогне.
Има антиканцерогени дејства, како и анти алергени дејства.
Ако имате кожен проблем ставете кора од киви на местото и потоа по неколку минути исплакнете со вода.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек