Билка која е дар од Бога – Аронијата штити од тешки состојби

Билка која е дар од Бога – Аронијата штити од тешки состојби

Аронијата е една од најздравите намирници, и има многу голема лековита моќ во телото на човекот.

Спречува слободни радикали во телото и спречува развој на тешки болести, помага за добра циркулација на крвта, за имунитет, намалување триглицериди и холестерол.

Добра е и за стомакот и за сите кои патат од мигрена.

Ги штити и очите, а го регулира и шеќерот во крвта.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек