ВИДЕО: Спасете го десертот со еден трик – Ја олеснува работата на секоја домаќинка

ВИДЕО: Спасете го десертот со еден трик – Ја олеснува работата на секоја домаќинка

Сите знаеме колку е напорно да се направи совршено декориран десерт, а ако горниот слој или фонданот се извалка навистина се уништува се.

Овој евтин и корисен трик ќе ви покаже како да ја спасите ситуацијата.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек