Наједноставен начин: Еве како да излупите калинка

Наједноставен начин: Еве како да излупите калинка

Многумина мака мачат додека излупат калинка.

Често, многу зрна завршуваат неупотребливи.

Во видеото во прилог погледнете како правилно да излупите калинка, а секое зрно да остане целосно.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек