Полнети компири: Сочно, брзо јадење со сланина и кашкавал

Полнети компири: Сочно, брзо јадење со сланина и кашкавал

Подгответе вкусен оброк за миг!

Состојки:

 • 3 големи компири
 • 150 гр чадена сланина
 • 50 гр маринирани печурки
 • 3 кисели краставички
 • 100 гр кашкавал
 • 3 лажици путер

Начин на подготовка:

 1. Компирите во лушпа згответе ги во претходно посолена вода. Излупете ги и од едната страна направете вдлабнатина, а од другата страна со нож отстранете го нерамниот дел.

   

 2. Во средина на секој компир ставете по 1 лажичка путер. Исечкајте сланина, краставички и печурки, измешајте и наполнете ги компирите.

   

 3. Покријте со рендан кашкавал и печете во загреана рерна на 200 степени додека кашкавалот не добие убава боја.

Добар апетит!

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки