Ситни кокос колачи од три состојки

Ситни кокос колачи од три состојки

Направете ги најбрзите кокос колачиња.

Состојки:

  • 250 гр. кокос
  • 4 јајца
  • 250 гр. шеќер

Подготовка:

  1. Се ставаат трите состојки во сад и се мешаат да се изедначат.
  2. Се става хартија за печење во плех и се вадат форми со лажица за сладолед.
  3. Се редат на плех и се печат на загреана рерна на 180 степени 15 минути.
  4. Излегуваат околу 20 колачиња.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте