Ратвор кој отпушува одводи како од шега: Веќе нема да викате мајстори

Ратвор кој отпушува одводи како од шега: Веќе нема да викате мајстори

Раствор кој ги отпушува одводите како од шега!За почеток ставете крпи околу запушениот одвод – било да се работи за лавабо, када или ВЦ школка.

На запушениот одвод ставете шолја детергент за миење садови, а веднаш потоа ставете и врела вода.

Нека овој раствор одмори 20 минути. Кога ќе помине ова време, нивото на водата треба да се врати во нормала. Потоа ставете уште врела вода.

Ако сакате, во смесата со детергент додајте и сода биакарбона, која ќе го засили ефектот.

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки