Деликатес на трпеза: Кремав компир од рерна

Деликатес на трпеза: Кремав компир од рерна

Направете лесен ручек со компир кој е кремав и се топи.

Состојки:

  • 1,5 кг. компири
  • 0,5 л. павлака за готвење
  • 2 дл. млеко
  • 1 дл. масло
  • 1 кесе супа од печурки
  • магдонос, бибер и сол и пармезан

Подготовка:

  1. Се лупи и сече компирот и се ставаат зачини, па се меша.
  2. Се меша содржината од кесето за супа со павлаката за готвење, да нема грутки, па се додава млеко и масло и ситно сечен магдонос и се меша убаво.
  3. Се става во тепсија компирот и се става смесата.
  4. Се пече на 200 степени 440 минути, па се става пармезан пред крај, се растопува и се служи топло со сезонска салата.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек