Ве држи сити со часови – Намирница која помага да слабееме а ја занемаруваме

Ве држи сити со часови – Намирница која помага да слабееме а ја занемаруваме

Ако сакате намирница која не дебелее многу, а заситува, тука е компирот.

Истражувањата покажале дека компирот е намирница која повеќе заситува и од оризот и интегралниот леб.

Порција печен компир ќе ве држи сити најмалку два часа.

Иако се избегнува поради јаглехидратите, компирот во варено или печено издание е препорачлив.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате