Млечен сос за салата – Мешавина која ја прави салатата деликатес

Млечен сос за салата – Мешавина која ја прави салатата деликатес

Направете најубав дресинг за салата.

Состојки:

  • 7 лажици кисело млеко
  • 3 лажици млеко
  • 10 лажици мајонез
  • 1 прстофат оригано
  • сол и бибер по вкус

Подготовка:

  1. Се меша се во сад со миксер, па се ставаат и други зачини по желба.
  2. Се става врз салати од морков, зелка…

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука