Ги убива сите бактерии во телото – Напивка за прочистување

Ги убива сите бактерии во телото – Напивка за прочистување

Магдоносот е многу здрав и помага да се исчистите од сите бактерии во телото.

Земете 15 грама корен од магдонос исечете го ситно и ставете го во 200 милилитри врела вода.

Нека врие пет минути па оладете го 15 минути.

Процедете и испијте без засладувачи.

Се пијат 2-3 шолји на ден и телото се прочистува.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука