Ќе се топат во уста – Трик за џигерите да бидат помеки

Ќе се топат во уста – Трик за џигерите да бидат помеки

Ако сакате џигери  ова е трик како да бидат меки и по сочни.

На парчињата пред пржење ставете неколку капки вински оцет и оставете ги кратко да постојат.

Ќе имаат супер арома.

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука