Тридневна мед диета – Топи сало и целулит

Тридневна мед диета – Топи сало и целулит

Ако сакате да ослабете ви треба тридневна диета со мед која е лесна и вкусна.

Трае три дена. Дневната доза е 2 лажици мед да се растворат во шолја топла вода. Да се измеша и испие.

 

Дневно може да искористите 150 грама мед.

Дозволено е да се пие само ова и да се пијат само чаеви додека трае диетата.

Избегнувајте газирано, благо и пржено.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате