Земете лажиче јаболков оцет пред спиење – Нема да имате болки и лош здив наутро

Земете лажиче јаболков оцет пред спиење – Нема да имате болки и лош здив наутро

Јаболковиот оцет и многу здрав и корисен, а особено помага навечер.

Ви треба само едно лажиче јаболков оцет пред спиење, а со него ќе решите низа проблеми како болка во грло.

Ќе немате ни лош здив наутро.

Ќе го намалите нивото на шеќер, болките во стомак, и ќе овозможите на телото храната да ја вари побрзо.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб