Ручек за половина час по работа – Компир-Деликатес

Ручек за половина час по работа – Компир-Деликатес

Ако и вие имавте напорен работен ден и немате многу време за готвење, ова е рецепт за вас.

Состојки:

  • пола кг. компир
  • 50 гр пармезан
  • 500 мл павлака за готвење
  • 3 чешниња лук
  • сол, бибер и вегета

 

Подготовка:

  1. Се лупи компирот, кратко се вари и се сече на кругови.
  2. Му се додаваат зачините, со ситно сецканиот лук и павлаката и се се става во огноотпорен сад.
  3. Се пече на 180 степени околу 20 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?