Уштипци за 15 минути: Брз појадок за цело семејство

Уштипци за 15 минути: Брз појадок за цело семејство

Направете вкусни уштипци ова утро за вас и семејството.

Состојки:

 • 1 јајце
 • 200 гр брашно
 • ½ кеси прашок з апециво
 • малку сол
 • 1,5 дл јогурт
 • масло

Подготовка:

 1. Се мати јајцето со јогуртот во сад, се става сол и брашно.
 2. Се додава прашок за пециво.
 3. Се загрева маслото на тава.
 4. Од тестото се вадат топчиња и се пржат од двете страни.
 5. Се вадат и се ставаат на хартија да ја впие маснотијата.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ