Брзо и едноставно: Зеленчук од тава

Брзо и едноставно: Зеленчук од тава

Ако немате многу време за подготовка, тогаш направете го овој лесен оброк.

Состојки:

  • тиквици
  • пиперки
  • печурки
  • масло
  • брашно
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Тиквицата исечкајте ја на кругови, посолете и оставете да се исцеди. Потоа извалкајте во брашно и пропржете. Пиперката исечкајте ја на дебели ленти, посолете и пропржете. Исто и со печурките, исечкајте ги, посолете и пропржете.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки