Јапонска техника за висок притисок – Помогнете си со вода

Јапонска техника за висок притисок – Помогнете си со вода

Оваа техника доаѓа од Јапонија, ви треба само вода, а ќе се спасите од високиот крвен притисок.
Станете и на празен желудник испијте 4 шолји млака вода од 160 милилитри, а пред тоа убаво измијте ги забите.Потоа не јадете и не пијте 45 минути, а по 45 минути нормално јадете и пијте.

По појадокот не се пие и јаде наредните 2 часа.

Ако не можете да испиете 4 чаши вода, смалете ја дозата, па постепено зголемувајте.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?