Тирамису торта без јајца: Прсти да излижеш

Тирамису торта без јајца: Прсти да излижеш

Хит десерт, кремаст и неодолив…

Состојки:

  • 500 мл слатка павлака
  • 500 гр маскарпоне сирење
  • 50-100 гр шеќер во прав
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 230 мл кафе
  • 1/2 лажичка рум
  • какао во прав
  • 210 гр пишкоти
  • пишкоти за декорација

Начинот на подготовка е многу едноставен и брз, а деталите погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки