Вкусно и здраво: Салата од целер и јаболка

Вкусно и здраво: Салата од целер и јаболка

Оваа освежувачка, слатко-кисела салата сјајно оди со секакви јадења.

Состојки:

  • стебло целер
  • 3 помали јаболка
  • 1 мал лимон
  • маслиново масло
  • прстофат сол

Начин на подготовка:

  1. Половина стебло целер исечкајте на кругови, а другата половина на стапчиња. Јаболката исечкајте ги на тенки листови и посипете со сок од лимон. Посолете и додајте маслиново масло.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?