Колку корист имаме од шолја кафе?

Колку корист имаме од шолја кафе?

Иако често се дебатира дали е штетно или корисно кафето, ова се позитивните страни поради кои треба да го пиете.
Кафето помага за да се намали ризикот од рак на простата кај мажите покажало едно истражување.Кафето го штити и мозокот, помага да не се развие деменција и Алцхајмер.

Може да помогне и за зајакнување на мускулите.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?