Ако немате вага – Мерки со кои никогаш нема да згрешите во кујна

Ако немате вага – Мерки со кои никогаш нема да згрешите во кујна

Ова се мерки ако немате вага за во кујна:
1 шолја има 250 милилитри.½ шолји = 125 милилитри.

¼ шолја = 62 милилитри

1/3 шолји = 84 милилитри.

Со овие мерки нема да ги згрешите рецептит во кои сте вложите труд, пари и мака.

 

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки