Едноставното е најубаво: Вкусни запечени макарони со сирење

Едноставното е најубаво: Вкусни запечени макарони со сирење

Направете брзи и вкусни макарони од рерна.

Состојки:

  • 1 пакување макарони
  • 5 јајца
  • 300 мл. млеко
  • 300 гр. сирење ронето
  • 6 лажици шеќер
  • 3 лажици масло и малку сол

Подготовка:

  1. Се става вода да врие на оган и се ставаат макароните со сол и се варат вообичаено.
  2. Се мијат потоа да не се лепат и се цедат.
  3. Се матат јајца во сад со сирење, шеќер и млеко и се става смесата врз макароните со тава, премачката со масло или маргарин.
  4. Се пче на 180 степени половина час.

Уживајте!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки