Домашна крема за лицето – Нема веќе брчки и акни

Домашна крема за лицето – Нема веќе брчки и акни

Направете си домашна крема од магдонос која е хранлива и здрава за кожата и полна витамини и минерали.

Ви требаат 2 лажици сечен магдонос, 1 лажиче сок од лимон и 200 милилитри вода.Се става магдоносот во вода и се вари 15 минути на тивок оган, па се вади од оган и се лади, се процедува и се става лимонов сок.

Се става во стаклено шише и се држи во ладилник 5-6 дена.

Се користи наутро и навечер за најдобри резултати.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки