Супер брза салата со сенф – Заситува и многу е вкусна

Супер брза салата со сенф – Заситува и многу е вкусна

Направете вкусна салата дома која навистина заситува.

Состојки:

  • 3 моркови
  • 4 компири
  • 10 кисели краставички
  • 1 лажица сенф
  • 2 лажици масло
  • малку шеќер, сол и бибер

Подготовка:

  1. Се варат компирите и морковот во солена вода и се цедат, па ситно се сечат.
  2. Се ставаат во сад со сечените кисели краставички.
  3. Се меша сенф со масло, сол и шеќер и се става врз салатата, се меша и се става сол и бибер.
  4. Се лади и служи.

 

Уживајте!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки