Лута зелка со тестенини: Ручек кој го забрзува метаболизмот

Лута зелка со тестенини: Ручек кој го забрзува метаболизмот

Направете промена во дневното мени, подгответе зачинета и лута зелка со тестенини.

Состојки:

  • 250 гр флекици (тестенини)
  • 1/2 главица кисела зелка
  • масло
  • бибер
  • 1 лажичка лута пипер

Начин на подготовка:

  1. Зелката исечкајте ја на резанки па испржете ја и додајте бибер и лута пипер.

     

  2. Тестенините згответе ги, па процедете ги и измешајте ги со пржена зелка. Послужете топло.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта