Парче компир може да го спаси ручекот – Има мал трик

Парче компир може да го спаси ручекот – Има мал трик

Пресолените јадења не се добри за здравјето, па ако претерате со сол, може да ги спасите со трик.
Додека се вари вашето јадење, ставете во него компир. Додадете парче компир и оставете го околу 10 минути.Ќе го впие вишокот сол.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?