За доручек: Најбрзиот рецепт за уштипци

За доручек: Најбрзиот рецепт за уштипци

Екстра брзи уштипци од само неколку состојки.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1 чаша јогурт
  • 1 прашок за печиво
  • 20 лажици брашно
  • сол
  • шеќер

Начин а подготовка:

  1. Направете смеса од наведените состојки. Со лажица вадете од смесата и пржете во врело масло.

     

  2. Послужете со шеќер, мармалад или крем.

Уживајте!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки