Не го ставајте ова во салата – Со овие намирници веќе не е диетална

Не го ставајте ова во салата – Со овие намирници веќе не е диетална

Сите знаеме дека салатите се совршени за диета но има намирници кои не треба да ги ставате зошто се калорични.

Јадете салати кои се здрави и нискокалорични, на пример домати, краставици, ајсберг, марула, рукола, но избегнувајте ги овие намирници:

Пченка – има шеќери и јаглехидрати.

Павлака – Таа е калорична и со неа салатата не е диетална.

Сланина – не ставајте ја зошто е масна и не е веќе јадењето диетално со неа.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб