Енергија и здравје во чаша: Смути полно зеленчук

Енергија и здравје во чаша: Смути полно зеленчук

Направете витаминско смути со зеленчук за Добро утро и ден полн енергија, но и здравје.

Состојки:

  • 1 домат 
  • 1 краставица 
  • 3 листа марула 
  • 1,5 шолји јогурт

 

Се сече се ситно, се сече и лупената краставица и се става се во блендер и се пие.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб