Појадок мезе и вечера од 1 состојка

Појадок мезе и вечера од 1 состојка

Направете супер вкусен појадок, грицки, мезе или вечера.

Состојки:

  • 300 гр. стар леб
  • рузмарин и бибер

Подготовка:

  1. Се сече на мали коцки лебот и се става во плех за печење, а горе се става рузмарин и бибер и зачини по вкус.
  2. Се пече на загреан арерна на 180 степени 15 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко