Одличен вкус на вашето утринско кафе: Направете мраз од нескафе

Одличен вкус на вашето утринско кафе: Направете мраз од нескафе

Ако сакате да го засилите вкусот на вашето нескафе, тогаш овој мраз е идеален за вас…

Состојки:

  • 2 лажици нескафе
  • 2 лажици шеќер
  • 2 дл вода

Начин на подготовка:

  1. Состојките измешајте ги и ставете ги во сад за мраз и замрзнете.

     

  2. Ставете некоја коцка мраз во кафето и уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата