Силиконските калапи нема да мирисаат силно и лошо – Трик со кој нема да се расипат јадењата

Силиконските калапи нема да мирисаат силно и лошо – Трик со кој нема да се расипат јадењата

Ако имате силиконски калап постои трик со кој може мирисот да исчезне.

Потребно е новиот калап откако ќе се купи да се стави празен во рерна, која ќе биде вклучена на 250 степени.

Нека стои вака половина час, со малку вода внатре во калапите.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак