Не ја правете оваа грешка – Трик за месото да не биде жилаво

Не ја правете оваа грешка – Трик за месото да не биде жилаво

Кога пржите месо, никогаш немојте да го ставате месото ладно во тавата со врело масло.

Имено, така ризикувате месото да биде жилаво и непечено внатре, а испечено само горе.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула